آزمایشگاهی در یک کارخانه، که کار موسسه استاندارد را انجام می دهد

شرکت تولید لوازم خانگی برفاب پس از دو دهه فعالیت همچنان در تلاش است تا سبد محصولات خود را کامل‌تر کند. این شرکت با شعار “فصلی نو” به تولید محصولاتی مناسب برای چهار فصل سال می‌پردازد و بنا به گفته مدیران خود، می‌کوشد تا فصلی نو را برای این صنعت در کشور به ارمغان بیاورد. در همین راستا چندی پیش این شرکت اقدام به افتتاح آزمایشگاه آکرودیته (تایید صلاحیت شده) خود در استان چهارمحال و بختیاری کرد.

ندا طهرانی کارشناس واحد مطالعات راهبردی برفاب در گفت‌وگویی گفت: “آزمایشگاه آکرودیته برفاب به عنوان همکار موسسه استاندارد در شانزدهم بهمن با حضور مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان چهارمحال و بختیاری، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، تعدادی از معاونان سازمان‌های مرتبط و جمعی از کارکنان شرکت برفاب به صورت رسمی افتتاح شد.”

او مراحل افتتاح این آزمایشگاه را چنین توصیف کرد: “قبل از هر چیز این آزمایشگاه می‌بایست استانداردی را با عنوان استاندارد ۱۷۰۲۵ دریافت می‌کرد. دریافت این استاندارد، مدت‌ها زمان برد. پس از آن گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار در بیستم دی ماه از طرف اداره کل استاندارد استان چهارمحال و بختیاری به این مجموعه تعلق گرفت و مجموعه رسما در شانزدهم بهمن افتتاح شد.”
طهرانی خاطر نشان کرد: “پیش از افتتاح این آزمایشگاه، تست محصولات برفاب در خود سازمان استاندارد استان چهارمحال و بختیاری انجام می‌شد.”

وی در پایان افزود: “آزمایشگاه آکرودیته برفاب بزرگ‌ترین واحد تولیدی بخش خصوصی استان چهارمحال و بختیاری است که با کادری مجرب و فنی و با استفاده از تجهیزات مدرن تست، قابلیت انجام انواع آزمون‌های بخاری گازسوز، آب‌گرم‌کن گازسوز، آب‌گرم‌کن برقی، کولر، لباس‌شویی و یخچال را دارد. این بخش می‌تواند علاوه بر محصولات تولیدی برفاب، محصولات سایر شرکت‌ها را هم تست کند و به صورت مستقل درآمدزا باشد. بنابراین بسیاری از شرکت‌های فعال در منطقه از این به بعد می‌توانند تست محصولات خود را در آزمایشگاه برفاب انجام بدهند. نتیجه این آزمون‌ها کاملا مورد تایید اداره استاندارد است و هر آزمایشی که در آزمایشگاه برفاب انجام شود، گویی در خود اداره استاندارد انجام شده است.”

خبرنگار: مریم عربی

منبع: mbanews.ir

نظرات