بنیاد لینوکس ارتباطات مبتنی بر وب را ایمن می‌کند

«بنیاد لینوکس» اعلام کرد همکاری‌هایی را با «گروه تحقیقات امنیت اینترنت» (ISRG) در پروژه رمزگذاری سیستم‌های متن‌باز آغاز کرده است تا راه‌های آسان و رایگان برای ایمن‌سازی ارتباطات مبتنی بر وب ارایه دهد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، بنیاد غیرانتفاعی و غیردولتی لینوکس میزبانی پروژه Lets Encrypt را با پشتیبانی مرکز ISRG برعهده دارد و همچنین خدمات پشتیبانی جامع و مدیریتی را به همراه سرویس‌های مربوط به سرمایه‌گذاری، مدیریت مالی، مدیریت فروش و قراردادها و منابع انسانی در سازمان‌ها ارائه می‌دهد.

پروژه Lets Encrypt به توسعه‌دهندگان نرم افزار امکان می‌دهد تا به صورت خودکار بتوانند تمامی مجوزهای مربوطه در این زمینه را برای کنترل سایت اینترنتی مورد نظر خود در اختیار بگیرند.

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار بر این اساس می‌توانند مجوزهای مورد تایید در مرورگرهای اینترنتی را دریافت کنند و آنها را با سرورهای خود مخصوص خدمات وب سازگار کنند، به طور دقیق در جریان تمام شدن تاریخ انقضای مجوزهای خود قرار بگیرند، و به صورت خودکار آنها را به‌روز کنند.

 
«بنیاد لینوکس» روی وبلاگ رسمی مخصوص این پروژه توضیح داد: «هر کس که در زمینه راه‌اندازی سایت ایمن با مشکل مواجه شده است به خوبی می‌داند که در اختیار گرفتن مجوزهای مربوطه تا چه اندازه می‌تواند دشوار باشد. پروژه Lets Encrypt این مشکل را به صورت خودکار حل می‌کند و با فعال سازی HTTPS با یک کلیک،‌ به کارشناسان امکان می‌دهد تمامی مجوزها را در اختیار بگیرند.»

پروژه Lets Encrypt فعالیت خود را در اواسط سال ۲۰۰۵ میلادی آغاز کرد و با فعال‌سازی HTTPS برای سایت‌های اینترنتی این امکان را به متخصصان وب داد تا به راحتی مجوزهای نرم‌افزاری مدیریتی کوچک را بارگذاری کنند.
 

منبع: itna.ir

نظرات