احراز هویت مشترکان سیم‌کارت از فردا

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با همکاری اپراتورهای تلفن همراه، از فردا یکشنبه ۲۳ فروردین ماه، احراز هویت مشترکان سیم‌کارت را با مطابقت کدملی مالکان اجرا می‌کند.

به گزارش ایتنا از مهر، مطابقت کدملی دارندگان سیم‌کارت باهدف ساماندهی بازار سیم‌کارت‌های موبایل و جلوگیری از سوءاستفاده از سیم‌کارت‌های بی‌نام و نشان و فاقد هویت صورت می‌گیرد.

این طرح از بهمن ماه سال ۹۳ آغاز شده و در فاز نخست به مشترکان سیم‌کارت مهلت داده شد تا کدملی خود را برای شناسایی به بانک اطلاعاتی اپراتور ارسال کنند؛ در این فاز ارتباط مشترکانی که کدملی خود را اعلام نکرده بودند از ۸ فروردین ماه امسال قطع شد.

هم‌اکنون رگولاتوری با همکاری اپراتورهای موبایل، مطابقت کدملی‌های اعلام شده را با هویت مشترکانی که از سیم‌کارت‌ها استفاده می‌کنند آغاز کرده است.

پس از اجرای ساماندهی سیم‌کارت‌های موجود در بازار تلفن همراه طبق هویت مالکان، در فاز بعدی رگولاتوری ساماندهی افراد حقیقی که بیش از ۱۰ سیم‌کارت دارند را نیز در دستور کار قرار خواهد داد چراکه براساس قانون مجاز نیست که یک فرد حقیقی بیش از ۱۰ سیم‌کارت به نام خود داشته باشد؛ براین اساس پس از احراز هویت این مشترکان و ساماندهی سیم‌کارت‌ها، نسبت به قطع این سیم‌کارت‌ها نیز اقدام خواهد شد.

منبع: itna.ir

نظرات