دسترسی به شبکه های محبوب اجتماعی در ترکیه آزاد شد

شارا: دسترسی به توییتر، فیسبوک و یوتیوب در روز سه شنبه بعد از ممنوعیت آنکارا که در پی کشته شدن یک دادستان ترکیه ای در گروگان گیری اعمال شده بود، آزاد شد.
سایت های محبوب رسانه اجتماعی برای چند ساعت در روز دوشنبه مسدود شدند، چراکه این سایت ها عکس هایی را که توسط دادگاه پخش آن ممنوع شده بود از روز گروگان گیری دادستان ترکیه ای منتشر کرده بودند. این عکس ها در یک دادگاه استانبول در هفته گذشته گرفته شده بود.
این گروگان گیر و کسانی که اسیر او شده بودند در نهایت پس از یورش پلیس به ساختمان کشته شدند.
دسترسی به این تصاویر پس از ترمیم مساله با حکم دادگاه آزاد شد.

در طول محاصره، گروه دی اچ کی پی سی که ادعا کرده بودند مسئولیت انتشار عکس ها را بر عهده گرفته اند شخصی را نشان می دهند که صورتش را با روسری پوشانده است و ادعا می شود که یکی از افراد گروه قرمز و زرد می باشد که تفنگی را روبروی دفتر دادستان در دست گرفته است.
تصاویر بر روی رسانه های اجتماعی در حالی منتشر می شود که محاصره در حال ادامه بوده است و این عکس ها توسط چندین روزنامه ترکی و وبسایت خبری منتشر شده است.
انتشار هر مورد مربوط به گروگان گیری به عنوان «تبلیغات تروریستی» تلقی می شود که «خشم و نفرت مردم» را بر انگیخته و در نظم عمومی اختلال ایجاد می کند، این چیزی بود که در حکم دادگاه برای بسته شدن شبکه های اجتماعی خوانده شد.

منبع: mbanews.ir

نظرات