عرضه میان‌افزار Red Hat برای تحلیل کلان‌ داده‌ها

شرکت Red Hat از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان راهکارهای متن باز نسخه جدید میان‌افزار خود مبتنی بر جاوا را با نام JBoss معرفی کرد و توضیح داد این محصول به منظور تحلیل کلان‌داده‌ها(Big Data) در سازمان ساخته شده است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، این میان‌افزار در دو ویرایش و با نام‌های Red Hat JBoss Data Virtualization 6.1 و Red Hat JBoss Data Grid 6.4 ارائه شده است که هر دو آنها در دسترس سازمان‌ها قرار گرفته‌اند و به گفته شرکت سازنده، به صورت ویژه مشکلات سازمان‌ها برای حضور در محیط کلان داده‌ها برطرف می‌کند تا با سرعت بالاتر و دقت بیشتر بتوانند آنها را تحلیل کنند.

این شرکت با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «Red Hat مجموعه قوی از فناوری‌هایی را ارائه می‌دهد که به سازمان‌ها کمک می‌کند حجم وسیع داده‌ها را به فرصت‌های تجاری دردسترس تبدیل کنند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «این فناوری‌ها طراحی شده‌اند تا کلان داده‌ها مدیریت‌پذیرتر، دردسترس‌تر، و برای تحلیل‌های سازمانی سازگارتر شوند. فناوری‌های جدید ما انعطاف و قابلیت‌های اجرایی کلان داده‌ها را ارتقاء می‌دهند.»

 
سیستم JBoss Data Virtualization به عنوان راهکار خدماتی و ارتقا داده‌ها طراحی شده است تا منابع اطلاعاتی مختلف را یکپارچه کند و امکان بررسی اطلاعات از زوایای مختلف برای ابزارها و کاربران را فراهم آورد.

نسخه ۶٫۱ این نرم‌افزار قابلیت‌های پشتیبانی JBoss Data Grid را به عنوان یک منبع اطلاعاتی ارتقاء می‌دهد، امکان تولید و ویرایش اطلاعات از راه دور را فراهم می‌کند و قابلیت دسترسی به حافظه کَش(Cache) برای داده‌های سازمانی را نیز مهیا می‌سازد.
 

منبع: itna.ir

نظرات