چاه‌کن در چاه افتاد؛ سامسونگ دفاع کرد

رسوایی خم شدن گوشی‌های آیفون که گفته می‌شد از سوی حامیان سامسونگ ایجاد شده است، این بار و در حالی گریبان خود شرکت سامسونگ را گرفته است که مقامات این شرکت در مراسم رونمایی از اس ۶ با تمسخر آیفون گفته بودند که در گوشی جدید آنها از ضعف‌های فبلت اپل خبری نیست.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در حالیکه ویدئوهایی از صحنه خم شدن و شکستن گالکسی S6 در شبکه‌های اجتماعی جنجال به پا کرده‌، سامسونگ نیز ساکت نماند و با انتشار یک یک ویدئوی آزمایش فشار دیگر پاسخ رسمی خود را در این مورد اعلام کرد.

چند روز پیش وب‌سایت SquareTrade ویدئویی را منتشر کرد که در آن نشان داد جدیدترین مدل‌های تلفن هوشمند سامسونگ یعنی گالکسی S6 و S6 edge تحت فشاری مشابه با فشاری که باعث خم شدن آخرین مدل‌های آیفون شده بود یعنی ۱۱۰ پوند نه تنها خم شدند بلکه شکستند.

اما سامسونگ با انتشار ویدئویی از موبایلی که در حال حاضر پرچمدار تلفن‌های هوشمند این برند به حساب می‌آید دفاع کرد.

متخصصان سامسونگ در ابتدا با به چالش کشیدن ویدئوی خم شدن گالکسی S6 اعلام کردن که در کمتر مواقعی ممکن از این میزان فشار یعنی ۱۱۰ پوند به یک موبایل وارد شود.

به گفته این متخصصان حتی در صورتی که کاربر تلفن همراه خود را در جیب عقب شلوارش بگذارد و روی آن بنشیند فشاری که به دستگاه وارد خواهد شد احتمالا معادل با ۶۶ پوند خواهد بود و البته این کمپانی در محاسبه میزان فشار وارد آمده توجهی به وزن فرد و البته زاویه قرار گرفتن وی روی صندلی نکرده است.

دومین خللی که از سوی متخصصان سامسونگ به ویدئوی ضد گالکسی وارد شده است، این است که میزان مقاومت و دوام هر کدام از طرفین این تلفن هوشمند با یکدیگر متفاوت است که البته در آزمایش SquareTrade به این موضوع توجهی نشده است.

به نظر می‌رسد هدف سامسونگ از طرح این اشکال این است که اگر کاربر احیانا روی موبایل خود بنشیند، آن را خم کند و البته صفحه نمایشش را نیز بشکند اگر موبایل را برگرداند خواهد دید که برای صفحه پشتی موبایل هیچ مشکلی پیش نیامده است.

در ادامه سامسونگ ویدئویی را از نسخه خودش را از آزمایش فشار روی گالکسی S6 منتشر کرده‌است و این درحالی‌است که تست‌های مشابه نشان می‌دهد اچ‌تی‌سی One M9 نیز به جرگه موبایل‌های خم‌شونده اضافه شده‌است.

منبع: itna.ir

نظرات